Zespół

Poznajmy się

dr Anna Winnicka

Założycielka Śląskiego Centrum Psychosomatyki, certyfikowany psychoterapeuta, superwizor aplikant
SONY DSC

Wieloletni pracownik Śląskiego Ośrodka Kardiologii i Uniwersytetu Śląskiego, Instytutu Psychologii, Katedry Psychologii Zdrowia i Rozwoju Człowieka. Pracuje w konwencji ericksonowskiej i systemowej, traktuje objaw jako komunikat i szansę na zmianę. Wykorzystuje metodę ustawień rodzin wg Berta Hellingera w psychoterapii oraz w pracy z organizacjami. Posługuje się równiez metodą” Voice Dialogue”.

Ukończyła 4 letni kurs psychoterapii, przygotowujący do certyfikatu psychoterapeuty, zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ponadto ukończyła wiele warsztatów i szkoleń z zakresu psychoterapii ericksonowskiej, systemowej, „Voice Dialogue” i ustawień systemowych rodzin.

W 2006 r. uzyskała Europejski Certyfikat psychoterapeuty EAP. W 2008 uzyskała certyfikat psychoterapeuty SNP PTP br 459. W lipcu 2008 r. uczestniczyła w Fundamental, Intensive Training in Ericksonian Approaches to Brief Hypnotic Psychotherapy, zorganizowanym przez Milton H. Erckson Foundation w Phoenix w USA.

W Śląskim Centrum Psychosomatyki prowadzi: ustawienia rodzinne, psychoterapię (indywidualną, grupową oraz psychoterapię par),  superwizję (indywidualną i grupową), a także wykłady.

Przypominamy, że aktualnie istnieje możliwość umówienia wizyty online z dr Anną Winnicką także poprzez portal znanylekarz.pl

dr hab. Mirosław Piróg

Współpracownik
Piróg

Filozof, pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego.  Autor książek „Psyche i symbol” (1999), „Wiliama Jamesa filozofia doświadczenia religijnego” (2011) oraz kilkudziesięciu artykułów dotyczących psychologii głębi C.G. Junga i filozofii religii. Od lat prowadzi wykłady, warsztaty i seminaria ukazujące powiązania pomiędzy współczesną filozofią i psychologią a starożytnymi tradycjami mądrościowymi.

W Śląskim Centrum Psychosomatyki prowadzi:  wykłady i warsztaty.

dr Aleksander Poraj–Żakiej

Współpracownik
SONY DSC

Mistrz Zen, terapeuta, teolog i dr w dziedzinie religioznawstwa. Uczeń i następca Willigisa Jägera. Urodzony w Polsce. Był prezesem sieci klinik psychosomatycznych w Niemczech, następnie przez wiele lat mieszkał w Hiszpanii, gdzie założył Akademię Psychosofii.

Obecnie jest dyrektorem duchowym ośrodka „Benediktushof” w Holzkirchen (Niemcy), który należy do największych ośrodków tego typu w Europie, założonego w 1976 r. przez benedyktyna i mistrza zen Willigisa Jägera. Po 20 latach praktyki zen został nauczycielem zen (2006) i w 2010r. otrzymał „inka” zostając mistrzem zen i następcą Willigisa Jägera. Jest współzałożycielem fundacji „Mądrość Wschodu i Zachodu”.

Sławomir Pietraszuk

Współpracownik - specjalista marketingu w sieci web

Od 17 lat zajmuje się z sukcesem wprowadzaniem, promowaniem i umacnianiem pozycji firm oraz produktów w mediach elektronicznych.

Adres

ul. Mariacka 18A, Katowice

Sekretariat

+48 512 129 022

E-mail

slaskiecentrumpsychosomatyki@gmail.com